bio


Jsem Matěj. Nemůžu si pomoct, ale připadá mi, že mě tohle vystihuje asi úplně nejvíc. Díky rodičům, že mi vybrali tak krásný, český a jednoduchý jméno jako z pohádky. Takový lehce naivní paličák, který občas nechtěně udělá nějakou pitomost, ale jinak je to v hloubi duše čestný dobrák. Narodil jsem se v horách, v rodině, kde sport a příroda jsou nedílnou součástí života.

Cesty mě už na střední škole navedli do náruče mé ženy Markétky, se kterou jsme vystudovali Fyzickou geografii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Spolu jsme také procestovali velký kus světa. I když na poznávání toho je ještě víc než dost, do každé třetí země na světě jsme již vstoupili. Cestujeme nalehko a „nalevno“ a vždy tak, aby cesta nebyla jen jakýmsi povrchním safari, ale abychom zemi poznali na úrovni místních. Kromě klasického cestování občas podnikáme i lezecké výpravy, sám mám pak za sebou pár náročnějších akcí (viz štítek/tag „výzva“). Moje největší dobrodružství bylo oběhnutí Česka za 33 dní.

Jsem dost ukecaný a i když mi nevadí být o samotě a nevynikám v kolektivních sportech, mám rád společnost a sdílenou radost. Věřím na karmu, pravdu, lásku i čest. Věřím, že pozitivní přístup je půlka úspěchu a taky to, že všechno špatný je k něčemu dobrý.